Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Lech Parell wziął udział w uroczystym spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Fundację Polskiego Państwa Podziemnego.
W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Pan kpt. hm. Janusz Komorowski, władze Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego, weterani oraz przedstawiciele władz samorządowych.
W swoim wystąpieniu minister Lech Parell nawiązał do tradycji Armii Krajowej oraz jedności jaką stanowili ludzie w czasie wydarzeń sprzed ponad 80 lat.
- Kultywowanie pamięci o czynie zbrojnym sprzed 80 lat to nie jest tylko historia to nie jest coś co było a czego już nie ma. Wierzę bardzo głęboko, że korzystając z waszego przykładu będziemy w stanie być rozsądną jednością. Taką jednością, która pozwoli nam być w naszym kraju silnymi i jednocześnie zachowującymi swoją różnorodność, ale jednocześnie gotowymi do podporządkowania się najwyższemu dobru jakim dla nas wszystkich jest ojczyzna - mówił minister.
Minister zakończył swoje przemówienie życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które skierował do wszystkich obecnych.
- Życzę Wam przede wszystkim zdrowia, długiego trwania, bo trwanie jest rzeczą najważniejszą. Dlatego dbajcie o siebie, dbajcie o swoje zdrowie. Życzę Wam również wielkich sił do działania, bo te siły są wszystkim nam potrzebne – powiedział Lech Parell
---
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej założono na I Walnym Zjeździe w dn. 14-15 marca 1990 r. z połączenia Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz organizacji kombatanckich na obczyźnie. Obecnie Związek jest największym w kraju stowarzyszeniem kombatanckim zrzeszającym byłych żołnierzy Armii Krajowej oraz członków organizacji niepodległościowych, które kontynuowały tę walkę po rozwiązaniu AK. Przyjmuje także jako członków nadzwyczajnych - osoby wyznające ideały AK i działające na rzecz ich utrwalenia w społeczeństwie polskim.